kizilay_banner_120X600
14.04.2021 - Gebze Haber

Büyükşehir Halk Kütüphanesinde kitap okuma etkinliği

Büyükşehir Halk Kütüphanesinde kitap okuma etkinliği

Büyükşehir Belediyesi Halk Kütüphanesinde 50. Yıl Ortaokulu öğrencileri tarafından kitap okuma etkinliği gerçekleştirildi. Öğrenciler etkinlikte Türkçe dersleri kapsamında bir kitabı okuyarak kitap üzerinde değerlendirme yaptı. Öğrenciler, Büyükşehir Belediyesi Halk Kütüphanesinde gerçekleştirdikleri Türkçe öğretmenleriyle birlikte kitabın konusu, ana fikri verdiği mesajlar üzerinde konuşma fırsatı buldu.

 

BÜYÜKŞEHİRDEN HEDİYE KİTAP

Öğrencilere kitap okumanın önemi ve kitapları sevdirmek için düzenlenen etkinlikte öğrencilere, Büyükşehir Belediyesi tarafından yazar John Steinback’e ait Fareler ve İnsanlar kitabı hediye edildi. 15 binin üzerinde kitap, 18 bin e-kitaba ulaşılabilen Büyükşehir Belediyesi Halk Kütüphanesinde bulunan kitapları da inceleyen öğrenciler, öğretmenleri nezaretinde, halk kütüphanesinde kitap okuma etkinliği yaptı. Öğrenciler, yeni ve modern yapısıyla içeriğinde barındırdığı binlerce kitapla dolu Büyükşehir Belediyesi Halk Kütüphanesini çok beğendi.

 

KİTAP OKUMA ALIŞKANLIĞI KAZANDIRMAK

50: Yıl Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Gülseren Semerci, Öğrencilerine kütüphanenin kokusu ve dokusunu tattırmak amacıyla Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Halk Kütüphanesinde kitap okuma etkinliği gerçekleştirdiklerini belirterek, güzel hazırlanmış bir okuma ortamında kitap okuma etkinliği yapmaktan dolayı mutlu olduklarını ifade etti. “Öğrencilerimin kitapların dünyasını keşfetmelerini sağlamak istiyorum” diyen Semerci, “Öğrenciler iyi birer okur olurlarsa iyi bir vatandaş da olurlar.”dedi. Öğrencilerin de kitap okuma alışkanlığı geliştikçe empati kurmayı geliştirdikleri ve daha sağ duyulu olduklarını gözlemlediğini belirten Türkçe Öğretmeni Gülseren Semerci, Büyükşehir Belediyesine Kocaeli’ne böyle modern ve nezih bir kütüphane kazandırdıkları için teşekkür etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Real Time Web Analytics